سرویس ناحیه شهید مطهری

درخشش مساجد در مانورهای بزرگ اجتماعی

(دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶) ۱۱:۴۰

جلسه شورای ائمه جماعات ناحیه شهید مطهری (ره) با حضور ریاست محترم مرکز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ناحیه شهید مطهری (ره) مرکز رسیدگی به امور مساجد ، جلسه شورای معنونین و معمرین  ائمه جماعات ناحیه شهید مطهری (ره) روز یکشنبه دوازدهم آذر ماه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور ریاست محترم مرکز در مسجد جامع شهرک قدس برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین میر شاه ولد مدیر ناحیه شهید مطهری (ره) ضمن خیر مقدم گویی به تشریح برنامه های مرکز رسیدگی به امور مساجد در دو محور فرهنگی اجتماعی و آموزشی پرداخت . برگزاری طرح هادیان ، فیضیه ، تعالی و طرح هر مسجد یک جهیزیه و جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه و طرح پیوند مسجد و مدرسه ، از جمله این برنامه ها بود که مدیر ناحیه به آن اشاره نمودند .

دراین جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تبریک ایام ربیع المولود و هفته وحدت ، با اشاره به پیروزی بزرگ جبهه مقاومت و شکست حکومت خود خوانده داعش ، آنرا نصرت و لطف خفیفه الهی دانست که خطری بزرگ را از ایران اسلامی و سایر بلاد دور ساخت . ایشان با یاد آوری جنایات این گروهک تکفیری ، صهیونیستی و غربت نام پیامبر گرامی اسلام در پرچم این غده سرطانی ؛ خاطر نشان کردند باید این نعمت را شکر گزاری نمائیم و اجازه ندهیم به فراموشی سپرده شود .

نماینده محترم رهبر معظم انقلاب همچنین به دیدار اخیر خود و مسئولین فرهنگی کشور با رهبری معظم اشاره و فرمودند در این جلسه به بررسی آسیب های اجتماعی از جمله بد حجابی ، طلاق ، اعتیاد ، بیکاری و ... پرداخته شد و مقام معظم رهبری این خطر داخلی را بزرگترین تهدید برای کشور دانستند . بر این اساس مساجد باید در این خصوص احساس وظیفه کرده و به ایفای نقش جهت کم کردن این آسیب ها بپردازند .

بخش نهایی سخنان ریاست محترم مرکز در خصوص زلزله کرمانشاه و فعال شدن ظرفیت های مردمی در کمک رسانی به زلزله زدگان بود ؛ ایشان با اشاره به نقش محوری مساجد در سازماندهی و جمع آوری کمک های مردمی ، این حادثه را درخشش مساجد در مانورهای بزرگ اجتماعی خواندند و خاطر نشان کردند این جریان نشان داد باید دوباره مساجد بر قله فعالیت های فرهنگی اجتماعی کشور قرار بگیرند و عظمت خود را باز آفرینی کنند .

در این جلسه تعدادی از حاضرین به بیان دیدگاه های خود در خصوص مرکز رسیدگی به امور مساجد پرداختند . محور هایی مثل نظارت بیشتر بر فعالیت های مساجد ، حفظ شان و جایگاه امامت جماعت و پاسخگویی به شبهات نسل جوان مورد تاکید بیشتری قرار گرفت .

در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری فلسه وجودی مرکز رسیدگی به امور مساجد را خدمت و نوکری مساجد و ائمه جماعات دانستند و بیان کردند برای تسهیل گری و زمینه سازی فعالیت های مسجد در خدمت ائمه جماعات بزرگوار هستم 

تعداد بازدید : ۲,۶۷۳

تازه ترین

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین